top of page

Nemocnice pro medvídky


Koncem minulého roku jsme měli návštěv u z nemocnice pro medvídky. Přivezla nám velikého medvěda, který potřeboval ošetřit.


Postarali se o něj velcí doktoři v bílých pláštích a měl k ruce tým malých pomocníků.


Cílem projektu Nemocnice pro medvídky je pomoci dětem předškolního věku zbavit se strachu z „bílých plášťů“. Děti si s sebou do školky přinesly svého oblíbeného plyšového medvídka (či jakoukoli oblíbenou plyšovou hračku), pro kterého vymyslely nějakou nemoc. Tím se dostaly do role rodiče pacienta a mohly tak beze strachu přihlížet základním vyšetřením, která jsou medvídkovi prováděna. Spolu s tím také přijímaly určitou zodpovědnost, čímž si uvědomí důležitost a nutnost návštěvy lékaře nebo nemocnice. Děti si snáze uvědomily, že cílem lékaře není ubližovat, ale naopak pomáhat.Projekt organizuje lékařská fakulta UK a popisuje jej takto:


"V první části programu navazujeme kontakt s dětmi. Společně se jim představíme a zahrajeme scénku s velikým plyšovým medvědem - medvěd jde na procházku, přechází mimo přechod pro chodce, srazí ho auto a musí pro něj přijet sanitka. Medvěda odvezeme do nemocnice, kde ho následně některé z dětí s naší pomocí ošetří. Děti si takto uvědomí, že nemají přecházet mimo přechod pro chodce a že se musí na silnici rozhlížet.


V druhé části programu si již děti rozdělíme do menších skupinek, zhruba pět dětí na jednoho „medvídkového lékaře“ (medika). Povídáme si s dětmi o nemocech a o zkušenostech, které s lékaři zažily, prohlížíme jejich nemocné plyšové medvídky (pacienty). Vše probíhá formou hry, medvídek se vždy vyléčí. V rámci projektu ukazujeme i rentgenové snímky a společně s dětmi popisujeme, co na nich vidí. Na konci návštěvy dostanou všechny děti kousek ovoce s poukázáním na důležité vitamíny a omalovánku."3 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page