top of page

Jak šel čas v Pididomku

V roce 2013 jsme založili naši první školku, která sloužila jako firemní pro 13 dětí a nacházela se kousek od Hlavního nádraží v ulici u Půjčovny na Praze 1. O rok později se stala dětskou skupinou podporovanou z evropských dotací. V roce 2016 jsme se rozhodli rozšířit a otevřeli jsme novou pobočku v Mladé Boleslavi s kapacitou 48 dětí. V září téhož roku jsme otevřeli první třídu pro 18 dětí a do roka jsme rozšířili kapacitu o další tři menší dětské skupiny s celkovou kapacitou 30 dětí.

V roce 2018 jsme dostali žádosti od rodičů, abychom založili mateřskou školu a tak jsme se rozhodli požádat o akreditaci. Po úspěšné inspekční kontrole v roce 2019 jsme byli zařazeni do rejstříku škol MŠMT. Téhož roku jsme se dočkali dalšího zásadního kroku, kdy jsme měli možnost převzít prostory u Národního divadla pro vybudování dvou dětských skupin o celkové kapacitě 24 dětí a jedné mateřské školky o kapacitě 18 dětí. 2. září 2019 jsme s nadšením otevřeli nové prostory na adrese Pštrossova 35 na Praze 1. Jelikož na nové adrese bylo hodně práce, rozhodli jsme se naši první pobočku U půjčovny předat do jiných rukou.

V roce 2022 jsme udělali zásadní krok a díky úvěru se nám podařilo koupit novou budovu pro další pobočku s kapacitou 60 dětí. Jsme nadšení, že můžeme poskytnout kvalitní vzdělání pro více dětí a těšíme se na další rozvoj naší školky.

Děti hrající v mateřské škole

U nás je důležité, aby děti cítily respekt a aby si vytvářely zdravé sebevědomí. Proto se řídíme principem "Respektovat a být respektován", který podporuje pochopení emocí a otevírá dveře k osobnímu růstu. Snažíme se vytvářet prostředí, kde děti mohou rozvíjet své schopnosti a zájmy bez zbytečného tlaku. Pro nejmenší máme k dispozici montessori dílny, kde si mohou hrát a objevovat svět kolem sebe. Naše aktivity jsou navrženy tak, aby se co nejvíce zapojily všechny smysly a děti tak mohly prožít nezapomenutelné zážitky. V našem prostředí se děti cítí přijímány a respektovány, což vede k pozitivnímu vývoji a růstu.

      

Přístup respektovat a být respektován

Děti ve vnitřním dětském hřišti

Naše mise

"Pididomek je místem, kde se rodinná výchova spojuje s kvalitním vzděláváním a respektujícím přístupem. Naším cílem je dát dětem silný základ pro život a připravit je na budoucí vzdělávání. Věříme, že podporováním samostatnosti a zdravého sebevědomí můžeme dětem pomoci dosáhnout jejich plného potenciálu. Snažíme se vytvářet prostředí, ve kterém se děti cítí bezpečně a podporováni, aby mohly růst a rozvíjet se v co nejlepší verzi sebe sama."

bottom of page