top of page
Řečový terapeut

Úvaly
Hakenova 1141, 250 82 Úvaly

čmarající holčička srdíčko1_edited.png

mateřská školka a jesle

Kluk na autíčku.png

Pobočka Úvaly v kostce:

 • Mateřská školka - 2 třídy: 40 dětí, 4 kvalifikované učitelky a 2 asistentky

 • Dětská skupina - 2 třídy: 40 dětí, 8 pečovatelek

Školka Pididomek Úvaly

Školka se nachází na strategickém místě v obci Úval, díky čemuž děti mohou navštěvovat jak Klánovický les, tak dělat vlakem zajímavé výlety za kulturními památky, minizoo, muzea či zážitkovou metodou objevovat "svět kolem nás". Prostory školky jsou o rozloze 456 m2. Sama školka disponuje vlastní zahradou u o rozloze 500 m2, kde dětem připravujeme během celého roku spousty venkovních aktivit. Ve školce prohlubujeme to co považujeme za stěžejní v dnešním světě, vytvářet prostředí, kde děti prožijí šťastné a hravé dětství.

Curious Girl_edited.jpg

Dětská skupina a jesle Pididomek Úvaly

Dětská skupina Pididomek Úvaly má kapacitu 40 dětí ve věku 1,5 - 3 roky na 8 pečovatelek. Dětská skupina je rozdělena na třídy "Koťátka" a "Kuřátka".

 • Motto výchovy "Respektovat a být respektován"

 • Max. 6 dětí na jednu pečovatelku v dětské skupině

 • Inspirativní prostředí s montessori pomůckami

Mateřská školka Pididomek Úvaly

Jedná se o akreditovanou mateřskou školu, která vznikla s cílem navázat na služby péče o děti v dětské skupině Pididomek Úvaly a nabídnout dětem vzdělávání do zahájení povinné školní docházky podle Rámcové vzdělávacího programu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České Republiky.

Maximální kapacita tříd je 20 dětí na dvě učitelky a jednu dvojjazyčnou asistentku umožňuje nabízet různé formy vzdělávání - práce v menších skupinkách a individuální přístup. Mateřská škola je rozdělena na třídy "Lvíčata" a "Krokodýlci"

Raising Arms_edited.jpg

Prostředí

mateřská školka

Kroužky

 • Český jazyk začátečníci/pokročilý

 • Logopedie

 • Angličtina

 • Hýbánky

 • Kreativní tvoření

 • Keramika

čmarající kluk domeček-0_edited.png

Pestrost a vyváženost je hlavním kritériem při přípravě zdravých svačin. Ovoce a zelenina tvoří součást každé svačiny. Svačinky z následujícího výčtu se mění každý týden. Aktuální týdenní jídelníček s alergeny najdete na nástěnce ve vstupní hale. Má-li Vaše dítě alergii nebo potravinovou nesnášenlivost, můžete donést vlastní svačinky. K pití nabízíme vodu a neslazený ovocný čaj.

Obědy odebíráme od školní jídelny Václavkova 1083, Mladá Boleslav. Vaří se podle spotřebního koše, ale také aby pokrmy byly nejen zdravé, ale také výborně chutnaly. Vaří se z čerstvých surovin, bez umělých dochucovadel a přemíry soli, používá se k vaření jakákoliv zelenina a na dochucení a ovonění jídel bylinky. Kromě tradičních surovin zařazujeme do jídelníčku i (ne)tradiční suroviny jako bulgur, pohanku, jáhly tak, aby strava byla pestrá... Děti motivujeme, aby ochutnávaly různá jídla, ale do jídla je nenutíme. Malým dětem dopomáháme. Pokud již zvládají jíst bez naší dopomoci, dáme jim dostatek času, aby se najedly. 
 

Contact Us
bottom of page